New items
Zabawy w Boga : ludzie o magnetycznych palcach
Akan : powieść o Bronisławie Piłsudskim
Alianci : opowieści niepoprawne politycznie. 5
Szklany hotel
Perska namiętność [cz.1]
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Tydzień z Internetem

Użytkownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy

w Piwnicznej – Zdroju włączyli się
w ogólnoeuropejską akcję „Tydzień z Internetem” .Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Bezpieczny e-konsument”. Uczestnicy spotkania, które zorganizowała Biblioteka 17 marca 2016 r. dowiedzieli się m.in. jakie prawa przysługują kupującym w Internecie czy jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci . W specjalnie przygotowanym quizie odpowiadali na 10 różnych pytań . Np. jakie działania związane z obsługą e-konta w banku powinny wzbudzić czujność? Co zrobić , jeśli kupione przez Internet buty okazują się za duże? Dokąd zwrócić się, gdy kupiony odkurzacz po miesiącu przestał działać ? O czym należy pamiętać logując się do poczty e-mail z publicznego komputera,
np. w bibliotece?. Rozwiązując quiz uczestnicy mieli okazję podzielić się własnymi doświadczeniami

i przykładami dokonywanych transakcji przez Internet.

Magiczny świat książek

Aby rozbudzić pasje czytelnicze wśród uczniów szkół podstawowych
Biblioteka Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Piwnicznej-Zdroju we współpracy z Biblioteką Publiczną zorganizowała gminny konkurs czytelniczy pt. Magiczny świat książek. Tym razem zwrócono uwagę na te serie wydawnicze, które najbardziej podobają się dzieciom, to dzieci właśnie decydowały
o tym, jakie książki wybrać. Te, które wybrano do konkursu, to: prawdziwa historia podróżnka Kazimierza Nowaka opowiedziana dzieciom, czyli Afryka Kazika Andrzeja Wierzbickiego, książki z serii pt. Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai, czyli Tajemnica zwierząt Martina Widmarka, a także powieść przygodowa Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki.
Finał konkursu, który miał miejsce 25 lutego 2016 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym
w Piwnicznej-Zdroju, polegał na udziale dzieci w drużynowej grze planszowej. Każdą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 3 osób. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania, jakie kryły pola planszy. Tematyka zadań dotyczyła znajomości podanych lektur.